DOPRAVA ZDARMA
při objednávce nad 1500 Kč!

MEDISTAR CZ Tuhý parafín pastilky 1500g s vůní Vanilka

  • MEDISTAR CZ Tuhý parafín pastilky 1500g s vůní Vanilka
    MEDISTAR CZ Tuhý parafín pastilky 1500g s vůní Vanilka

V kategoriích:
Parafín » S vůní
Zábaly » Parafínové

Cena: 349.00
Dostupnost:
Skladem
MEDISTAR CZ Tuhý parafín pastilky 1500g s vůní Vanilka

Jemný, čistý, vysoce rafinovaný parafín ve formě pastilek nasycených vonným olejem. Je určen pro přípravu parafínových zábalů v kosmetické praxi (např. ošetření pleti, manikůra, pedikůra). Bod tání 52-54°C.

Parafín je dodáván ve vysoké kvalitě a s vysokým stupněm čistoty – obsah nežádoucích zbytkových olejů je menší než 0.25%.

Pro přípravu parafínové lázně se tuhý parafín rozpustí ve směsi s parafínovým olejem v ohřívači parafínu (nebo na vodní lázni) při teplotě cca 54°-56°C. Rozpuštěná parafínová směs se pak aplikuje ve formě zábalů na požadované místo (ruce, nohy, klouby, záda, dekolt, apod) buď přímým nanesením (např. pomocí štětce) nebo ponořením textilní roušky do rozpuštěné parafínové směsi a jejím následným umístěním na požadované místo. Další formou aplikace je přímé ponoření rukou (chodidel) do parafínové lázně.

Rozehřátá parafínová směs při chladnutí předává teplo do pokožky, což způsobuje intenzivní hloubkové prohřátí. To má za následek celou řadu pozitivních procesů jako je zlepšené prokrvování, rozšíření pórů, zlepšená hydratace, detoxikace a regenerace.

Forma pastilek (granulí), ve které je parafín dodáván, má řadu výhod ve srovnání s klasickou formou parafínu v deskách/plátech: umožňuje rychlejší a ekonomičtější rozpouštění parafínu a ulehčuje i manipulaci se samotným parafínem: vlastní plnění lázně, průběžné doplňování lázně či bezproblémovou údržbu pracoviště (parafín ve formě pastilek neobsahuje žádné podlimitní částice ani neuvoňuje prachové částečky).

Praktické doporučení:

Teplotu tání (tuhnutí) parafínové směsi lze částečně ovlivňovat množstvím a typem parafínového oleje. Doporučené dávkování (poměr) parafínového oleje je cca 0,75 – 1,0 litru (podle způsobu zvolené aplikace směsi) na 5 kg tuhého parafínu. Vhodnější je také přidávat olej s vyšší viskozitou (Paraffinum liquidum) než běžný (tzv. lehký) prafínový olej (Paraffinum per/liquidum). Přidání oleje má za následek nejen snížení bodu tání směsi, ale ztuhlý prafín je vláčnější, neláme se.

Nadměrné množství přidaného parafínové oleje může mít za následek, že tuhnoucí parafínová směs zůstane příliš rozbředlá (blátivá) a manipulace s ní pak bude problematická.

Tento web vyžaduje pro svou správnou funkci soubory cookies. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte.