DOPRAVA ZDARMA
při objednávce nad 1500 Kč!

MEDISTAR CZ Tekutý parafín (Paraffinum liquidum) 5000 ml

  • MEDISTAR CZ Tekutý parafín (Paraffinum liquidum) 5000 ml
    MEDISTAR CZ Tekutý parafín (Paraffinum liquidum) 5000 ml

V kategoriích:
Parafín » Naturální
Oleje » Medicinální - neutrální

Cena: 834.00
Dostupnost:
Skladem
MEDISTAR CZ Tekutý parafín (Paraffinum liquidum) 5000 ml

Medicinální parafínový olej (Ph. Eur 9.0.) s vyší viskozitou a dobrými kluznými vlastnostmi. Olej je čirý, neutrální, bez vůně a chuti Neobsahuje žádné další přidané látky - stabilizátory, barviva, konzervanty ani jiné přidané oleje.

Tento olej je oblíbenou kosmetickou surovinou. Nepodléhá oxidaci tak snadno jako jiné (rostlinné) oleje.

Kvůli své netečnosti (nereaguje s jinými látkami) se snadno zapracovává do receptur, a proto je také jednou z nejpoužívanějších základních složek kosmetických a farmaceutických přípravků (oleje, krémy, emulze, masti apod.).

Díky vyšší viskozitě se velmi často využívá v lázeňství, wellness, rehabilitaci, kosmetice apod. k přípravě parafínových zábalů - jako složka do parafínových lázní ve směsi s tuhým parafínem.

Přidáním parafínového oleje do směsi s tuhým parafínem lze částečně ovlivňovat teplotu tání (tuhnutí) parafínové směsi a její vlastnosti. Doporučené dávkování (poměr) parafínového oleje je cca 0,75 – 1,0 litru na 5 kg tuhého parafínu.
Právě pro svou vyšší viskozitu je tento olej vhodnější přísadou do parafínové lázně než tzv. “lehký” prafínový olej (Paraffinum per/liquidum). Přidání oleje má za následek nejen snížení bodu tání směsi, ale ztuhlý prafín je vláčnější, neláme se.
Nadměrné množství přidaného parafínové oleje může mít za následek, že tuhnoucí parafínová směs zůstane příliš rozbředlá (blátivá) a manipulace s ní pak bude problematická.

Olej má kromě výše uvedených použítí prakticky nepřeberné možnosti aplikací v nejrůznějších technických, spotřebních a průmyslových odvětvích (stavebnictví, chemickém inženýrství, elektrotechnice, strojírenství, potravinářství, obalový průmysl, farmacii a medicína, atd.).

Tento web vyžaduje pro svou správnou funkci soubory cookies. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte.