DOPRAVA ZDARMA
při objednávce nad 1500 Kč!

Alzara minerální černé bahno 1500g

  • Alzara minerální černé bahno 1500g
    Alzara minerální černé bahno 1500g

V kategoriích:
Alzara bahno z Mrtvého moře
Zábaly » Peloidní

Cena: 680.00
Dostupnost:
Skladem
Alzara minerální černé bahno 1500g

Specifikace

Černé bahno z mrtvého moře je jedinečný produkt známý již po staletí pro své zdraví prospěšné účinky. Už egyptská královna Kleopatra využívala jeho blahodárných účinků pro svou krásu a mládí.

Černé bahno je svým složením unikátní produkt, je to směs odumřelých organických látek (humusu) a minerálních solí. Organické látky, které se dostávaly do Mrtvého moře se ukládaly na dně a byly prosyceny a konzervovány solemi, které jsou rozpuštěny ve vodách Mrtvého moře. Vznikla jedičná směs – rezervoár nejrůznějších prvků, keré jsou prospěšné našemu zdraví a jsou v bahně uchovány ve vysokých koncentracích.

Účinky

Aplikace bahna ve formě zábalů aktivně přispívá k regeneraci pokožky. Bahno má přirozenou čistící schopnost, zbavuje pokožku nežádoucích látek a odumřelých buněk, působí proti tvorbě vrásek, vyhlazuje, zjemňuje, omlazuje, tonizuje. Účinně stimuluje lymfatický systém. Díky podpoře látkové výměny pomáhá s detoxikací podkožních vrstev při léčbě lupenky a ekzémů. Úspěšně také napomáhá se zmírňováním projevů celulitidy.

Působí ale také do hloubky. Teplé zábaly z černého bahna uvolňují ztuhlé klouby a ulevují od revmatických bolestí, zlepšují hybnost končetin, nebo ulevují od bolestí zad.

Návod k použití

Obličejová maska: Na vlhkou pokožku (obličej a krk) naneste za studena tenkou vrstvu bahna - vynechte oční partie! Pro pohodlnější nanášení (např. pomocí štětce) lze konzistenci bahna upravit (zředit) přídavkem destilované (nebo převařené) vody. Po nanesení rovnoměrné vrstvy, nechte bahno působit 15-20 minut, u citlivé pleti jen do zaschnutí. Smyjte vlažnou vodou a pleť dočistěte za pomoci čistící emulze. Nepoužívejte mýdlo ani nepoužívejte přípravky s obsahem alkoholu

Na suchou pleť aplikujte max.1x týdně, na normální 2x a na mastnou 3x týdně.

Bahno významně ovlivňuje regeneraci pokožky, tonizuje a stimuluje lymfatický systém - intenzivní pocit tepla a zarudnutí pokožky, který se může objevit po aplikaci masky, je právě důsledkem tohoto tonizačního efektu a postupně při opakovaném používání bude tento efekt slábnout.

Tělová maska: Dózu zahřejte na vodní lázni (vložte do jiné nádoby s vodou zahřátou na teplotu max 50oC). Teplé bahno nanášeje v tenké vrstvě na požadovaná místa. Je možné provést celotělový zábal nebo jen zábaly lokální např. zad, některých kloubů, rukou, apod. Pro zvýšení účinku ošetřená místa zakryjte igelitovým sáčkem a zabalte do osušky, aby se tepelný efekt udržel co nejdéle a nechte působit 15-20 minut. Po skončení zábalu smyjte zaschlé bahno vlažnou vodou. Nepoužívejte mýdlo. Tento postup je vhodný také při ošetření celulitidy.

Vlasová maska: bahno rovnoměrně naneste na vlasy a důkladně vmasírujte do pokožky a nechte působit 10-15 minut, pak smyjte vlažnou vodou.

Tento web vyžaduje pro svou správnou funkci soubory cookies. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte.